شما اینجا هستید
اجتماعی » ساخت مدرسه در محله جاقل توسط خیرین/ بوروکراسی اداری مانعی در برابر مدرسه سازی توسط خیرین

این مدرسه در زمینی به مساحت ۱۸۰۰ متر و زیربنای ۵۸۰ متر در ۲ طبقه با برآورد هزینه حدود ۲۵ میلیارد ریالی ساخته می شود.

با توجه به جمعیت بالای مسکن مهر جاقل و محله جاده ملقرنی، دوری از مراکز آموزشی، دسترسی محدود به ناوگان حمل و نقل عمومی، محرومیت مناطق حاشیه ای، هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و….، ساخت این مدرسه برای ساکنان این منطقه و تسهیل دسترسی آنان به خدمات آموزشی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

رضا محمدی فرزند مرحوم محمدی به خبرنگار ما گفت: عملیات خاکبرداری و بتن ریزی اولیه مدرسه انجام شده، بزودی نصب اسکلت و دیوارچینی آن نیز شروع می شود که امیدواریم با تسهیل گری و همکاری همه دستگاه های خدمات رسان، ساخت و تجهیز نهایی این مدرسه ظرف ۶ ماه به پایان برسد.

وی همچنین گفت: افراد دلسوز و خیر که علاقه مند به مشارکت در ساخت و تجهیز این مدرسه در محله حاشیه ای و محروم جاقل هستند، می توانند با ما همکاری نمایند.

 

بوروکراسی اداری مانعی فراروی ساخت مدارس توسط خیرین

 

بررسی های خبرنگار ما نشان می دهد خیرین مدرسه ساز با بوروکراسی و مشکلات عدیده اداری مواجه می شوند.
عدم هماهنگی بین ادارات، تاخیر در صدور مجوز و موارد مشابه باعث سلب انگیزه خیرین و فرصت سوزی های زیادی شده که در این رابطه انتقادات زیادی متوجه اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش است که بجای اینکه راسا هماهنگی ها را ایجاد و مجوزهای قانونی را دریافت کنند، خود خیر را ملزم به پیگیری این امورات می کنند که لازمست این رویه اصلاح و بستر مناسبی برای مشارکت خیرین فراهم شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی