شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲۷ زندانی مالی در سقز چشم انتظار یاری خیرین هستند

آذریون در نشستی با اهالی رسانه و چند نفر از خیرین گفت: میزان بدهی این افراد حدود ۲۰ میلیارد تومان بوده که بدلیل ناتوانی مالی سال هاست در زندان هستند، ضمن اینکه آمار زندانیان مالی سقز بیشتر از سایر شهرستان هاست.

وی با اشاره به شرایط ویژه کرونایی گفت: امسال جشن گلریزان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد و آزادسازی آنان بصورت مجازی و با محوریت اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی برگزار می شود که امید است بتوانیم با همراهی خیرین، فعالان اجتماعی و مدنی موجبات آزادسازی زندانیان غیرعمد خصوصاً بخش مالی را فراهم نمائیم.

وی با شاره به آزادسازی ۱۹ زندانی و مختومه شدن ۷۰ پرونده غیرعمد در سال ۹۹ با کمک حدود یک میلیارد تومانی توسط خیرین، افزود: همچنین ۱۰ زندانی سقزی از محل کمک های ستاد دیه استان و کشور آزاد شدند، ضمن اینکه شاکیان نیز از حدود ۱۹ میلیارد تومان خود گذشت نموده و رضایت حدود ۹۸ نفر در پرونده های مختلف با همکاری خیرین و انجمن های حمایتی و نهادهای مرتبط اخذ شد.

رئیس زندان سقزدر پایخ به سوالاتی خصوص اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت ماه مبارک رمضان  در این مرکز گفت: هم اکنون به ۱۸۰ زندانی براساس بخشنامه ریاست قوه قضائیه به مناسبت رمضان مرخصی اعطا شده، ضمن اینکه برخی از زندانیان بعلت عدم تامین امکان استفاده از مرخصی را ندارند.

گفتنی است شماره حساب ۱۱۷۰۱۴۳۴۶۵ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۸۰۲۴۰۴۰ بانک تجارت سقز (بنام ستاد دیه سقز) آماده دریافت کمک های مردمی می باشد.

ـ محسن مصطفایی

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی