شما اینجا هستید
اجتماعی » شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با معرفی برگزیدگان پایان یافت

شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پس از وقفه‌ای یکساله ۲۵ مهر آغاز شد و ۲۹ همین ماه پایان یافت.

اختتامیه این دوره از جشنواره در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری مریوان برگزار شد.

داوران این دوره متشکل از بهروز غریب پور، محمودرضا رحیمی، بهمن صادق حسنی، رضا فیاضی، افشین خدری و امیرحسین شفیعی بودند.

در۶ بخش آزاد، آیینی- سنتی، کودک و نوجوان، فراگیر ویژه معلولان، دگرگونه‌های اجرا و بخش ویژه ایثار و شهادت در چهار روز برگزار شد.

برگزیدگان بخش مردمی

با نگاه و رای مردم سه نمایش غوص به کارگردانی حبیب الله قاسمی و باقر رمضان زاده از میناب، نمایش استریت تئاتر مید این فلیپین به کارگردانی مسعود کُردی از لرستان و نمایش اگر تو بودی به کارگردانی مهرداد کاوسی از همدان برگزیده شدند.

جایزه بخش بین الملل

جایزه بخش بین الملل با رای هیات داوران به نمایش “سیوی ۲۱” به کارگردانی ئاوات جەلال از چەمچەمال اقلیم کردستان عراق رسید.

بخش کودک و نوجوان

با رای هیات داوران از بازیگران کودک نمایش های شیلو “آیدا کیانی تبار” از شهرستان خمینی شهر و “علیسان رضایی” بازیگر نمایش پیاده رو از شهرستان تکاب تقدیر شد.

بازیگران نوجوان نمایش پیاده رو “فاطمه اختیاری” و “اسما برادری” از شهرستان تکاب هم با رای هیات داوران در این بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.

با رای هیات داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگران نمایش روزی روزگاری در سرزمین زباله ها “سیده مائده هوشیار”، “امیر روانان” و “مژگان هوشمند” از شهرستان رودسر اهدا شد.

با رای هیات داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح صحنه و فضای نمایش شیلو فرامرز فلامیان از شاهین شهر اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ایده پرداز نمایش رنگینک و شهر آرزوها هیام احمدی از شاهین شهر استان اصفهان اهدا شد.

محسن پورنظری کارگردان نمایش روزی روزگاری در سرزمین زباله ها از شهرستان رودسر تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی را کسب کرد.

بخش آیینی سنتی جشنواره

در بخش موسیقی هیات داوران نوازندگان اثر نمایشی «غوص» جواد ذاکری، میران سلمانی، مصطفی نظری، مهرداد نوایی و علی بهاریاناز میناب را شایسته تقدیر اعلام کردند.

در بخش طراحی حرکت نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی به نمایش بی وقتی علیرضا تاجیک اهدا شد.

در بخش طرح و ایده پردازان نمایش «غوص» باقررمضان زاده و حبیب‌الله ناصری از میناب بعنوان برگزیده این بخش انتخاب شدند.

در بخش پژوهش، سلماز محمدی و شهریار صادق حسنی برای نمایش آرسوچینی از گیلان به عنوان برگزیده معرفی شدند

با رای هیات داوران آدینه رحیم نژاد کارگردان نمایش بی وقتی از اصفهان برگزیده این بخش شد.

بخش فراگیر (معلولان) جشنواره

با رای هیات داوران به طور مشترک بازیگران نمایش ماده هفت طیبه کاظمی و مجید احمدی از کرمانشاه شایسته تقدیر شناخته شدند.

هیات داوران از گروه نمایش اگر تو بودی به کارگردانی سید مهرداد کاوسی و بازیگران آن مرضیه علی زاده و علی حسینی از همدان تقدیر کردند.

رتبه برگزیده بازیگری به طور مشترک به بازیگران نمایش روز تولد من مهدی رسولی، صباح سلطانی، فریده کلوندی، لیدا میهمی و زهره حنیفی از شهرستان قروه اهدا شد.

با رای هیات داوران این دوره از جشنواره در این بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردانان نمایش روز تولد من موسی هدایتی و صادق حسین زاده از شهرستان قروه اهدا شد.

بخش ایثار شانزدهمین جشنواره

با رای هیات داوران طراح و ایده پرداز نمایش کوچه در کوچه خالد رحیمی از میناب رتبه نخست، مجتبی خلیقی برای نمایش زندگی با طعم‌ باروت از اصفهان رتبه دوم و حسین نادری برای نمایش عاشقانه های زیرخاکی از تهران رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

بخش آزاد جشنواره

با رای هیات داوران در بخش طراح لباس، الهه نجفی برای نمایش غول مرحله آخر از هرسین رتبه نخست، بهار زارعی برای طراحی لباس بازیگران نمایش استریت تئاتر مید این فیلیپین رتبه دوم و شهناز آیینی برای طراحی لباس بازیگران نمایش پارادوکس رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

طراحی فضا و صحنه

در بخش طراحی فضا و صحنه نیز با رای هیات داوران غزل هدایتی برای طراحی صحنه و فضای نمایش استریت تئاتر مید این فیلیپین رتبه نخست، علیرضا شمس و محمد رادمهر برای نمایش زمین شماره ایکس، رتبه دوم و سید سوران حسینی براب نمایش نقطه سرخط از مریوان رتبه سوم را کسب کردند.

جایزه ویژه داوران برای ساخت و طراحی نمایش سارا شیرعلی و کیمیا حسینی برای ساخت سازه چند وجهی و کاربردی نمایش واگوهای یک لک لک نسبتا عاقبت اندیش اهدا شد.

بازیگری زن

با رای هیات داوران نجمه مهرابی برای بازی در نمایش هزار پیشه رتبه نخست، ساغر کیخواه برای بازی نمایش پلاسما رتبه دوم و سعیده امیری و ریحانه اکبری برای بازی در نمایش غول مرحله آخر رتبه سوم را کسب کردند.

بازیگری مرد

با رای هیات داوران رتبه نخست بازیگری مرد را امید فرامرزی برای نمایش جهانگردان بینوا از #سقز، رتبه دوم را احمد صمیمی برای نمایش نقطه سرخط و رتبه سوم را هم به طور مشترک بهنام کاوه و مالک آبسانان کسب کردند.

طرح و ایده

با رای هیات داوران نسیم عموزاده برای نمایش ائو(خانه) رتبه اول را کسب کرد، سید سوران حسینی برای نمایش نقطه سرخط رتبه دوم را از آن خود کرد و سوم مشترک به نسا سلیمانی، آرزو علیپور برای نمایش مصائب زمان جنگ رسید.

کارگردانی

در بخش کارگردانی با رای هیات داوران فاطمه پارسا فرد برای نمایش استریت تئاتر مید این فیلیپین رتبه نخست، سوران حسینی برای نمایش نقطه سرخط رتبه دوم و مجید احمدی برای نمایش فول مرحله آخر، نمایش پلاسما رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

آثار معرفی شده به جشنواره بین المللی تئاتر فجر با رای هیات داوران شامل هزار پیشه به کارگردانی نجمه مهرابی، نقطه سرخط به کارگردانی سوران حسینی، و نمایش کوچه در کوچه به کارگردانی علی رحیمی بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | اجتماعی | کوردانه | اقتصادی | سیاسی | فرهنگی | گزارش | عناوین بین الملل