شما اینجا هستید
اجتماعی » شهروندان متضررند

براین اساس، بسیاری از مکاتبات و طرح ها در انتظار تصمیم گیری شورا معلق مانده، به طوری گفته می شود بالغ بر ۵۰۰ مکاتبه و درخواست در شورای شهر، بدون تعیین تکلیف باقی مانده و تکلیف برخی امورات مانند صدور مجوز ساخت و ساز تعاونی های پشت شهرک دانشگاه مشخص نشده است.

 

در این مرحله، طیف ۳ نفره شورا در جلسات شرکت نمی کند، با این حال هر یک از ۲ طیف اکثریت و اقلیت نظرات و دلایل متفاوتی در این رابطه دارند.

 

رسما و با دستورکار از ما دعوت نشده

 

یکی از اعضای شورا (طیف ۳ نفره: بهرامی، فرجی و اصغری) در مورد عدم شرکت شان در جلسات گفت: تشکیل جلسات باید براساس تشریفات قانونی صورت گیرد و طبق آن هیات رئیسه شورا لازمست ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از آن، به طور رسمی دعوتنامه و دستور کار جلسات را به تمامی اعضا اعلام کند.
وی افزود: اما این روند رعایت نمی شود، لذا ما هم بدون دستورکار و هماهنگی، امکان حضور در جلسات را نداریم و نسبت به این روند نیز معترض شده ایم.

 

رسما دعوت کرده ایم/ دلیل عدم شرکت برخی اعضا نامشخص است

 

در طرف دیگر یکی از اعضای طیف اکثریت شورا (مولودپور، وثوقی، میری و شریفی) گفت: متاسفانه بسیاری از امورات منتظر طرح در جلسات شورا می باشد و حدنصاب جلسات ۵ نفر است که به دلیل عدم شرکت ۳ نفر از اعضا، این موارد و مکاتبات خاک می خورد
وی افزود: هربار دعوتنامه همراه دستور کار برای اعضا ارسال می شود اما این ۳ نفر به بهانه های نامشخص و غیرضروری در برخی جلسات شرکت نمی کنند و این به ضرر مجموعه شهری و شهر می باشد که امید است در سال جدید این مشکل با همدلی اعضا حل شود.

 

ضرورت تشکیل جلسات و اهتمام به کار جمعی برمبنای الزامات شهری و مطالبات مردم

اگر چه بود یا نبود شورا در این دوره برای بسیاری از همشهریان تفاوت چندانی ندارد اما با توجه به روال اداری موجود، عدم فعالیت و کارکرد حداقلی شورا می تواند سبب قفل شدن امورات شهری شود، لذا باید بار دیگر به اعضای شورا گوشزد نمود فارغ از اختلافات و موارد خاص خود، حداقل برای پاسخگویی به درخواست ها و مشکلات مردم اهتمام داشته و با هم افزایی و تمرکز بر مواردی همچون اجرای طرح های عمرانی و توسعه زیرساخت ها در جهت توسعه شهری حرکت کنند که آثار آن بهتر از اختلافات و گروه گرایی خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | اجتماعی | کوردانه | اقتصادی | سیاسی | فرهنگی | گزارش | عناوین بین الملل