شما اینجا هستید
اجتماعی » هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز به ایستگاه پایان رسید

در آئین پایانی جشنواره که در پردیس سینمایی سقز و با حضور مسئولان، هنرمندان و گروه های شرکت کننده برگزار شد. هیات داوران برترین های جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

بنابه اعلام و تصمیم داوران، در بخش طراحی پوستر و بروشور جشنواره هیچ کدام از اثرها حائز رتبه نشد.

در بخش نور؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی، میرزا متین برای نمایش “مه‌م و زین” از باتمان کوردستان ترکیه عنوان اول را کسب کرد و از عماد صفدری برای نمایش “ئاژه‌ل” از بانه تقدیر شد.

در بخش طراحی لباس؛ عنوان برگزیده، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه تقدی به ثنا حسن پور برای نمایش “ئاژه‌ل” از بانه رسید و از آژین عبدالله زاده برای نمایش “هاری” کاری از هنرمندان سنندج و سقز تقدیر به عمل آمد.

در بخش طراحی صحنه؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فواد فرجیان و عماد صفدری برای نمایش “ئاژه ل” از بانه رسید و از افشین خدری برای نمایش “هاری ” کاری مشترک از سنندج و سقز تقدیر شد.

در بخش موسیقی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به اهنگساز میرزا متین برای نمایش “مه‌م و زین” از باتمان تعلق گرفت و تقدیرنامه و جایزه نقدی به آهنگساز کوشا نجارزاده به نمایش “سیاسال” از سقز اهدا شد.

در بخش بازیگر زن؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سمانه میرزایی بازیگر نمایش “دورترین شاری جیهان” از ارومیه رسید و به صورت مشترک از نرمین صلاحی برای نمایش “جرات و حقیقت” از بانه و آزین حاجی میرزایی برای نمایش “هاری” از سنندج و سقز تقدیر شد.

در بخش بازیگر مرد؛ عزیز سعیدنژاد از نمایش “ئاژه‌ل” از بانه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را کسب کرد و به صورت مشترک از بازیگران نمایش گیژه‌ن فرمان محمود از کویه اقلیم کردستان و داریوش رفعتی برای نمایش “سیاسال” از سقز تقدیر به عمل آمد.

در بخش نمایشنامه نویسی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پرویز محمدی برای نمایش “سیاسال” از سقز اهدا شد و تقدیر هیات داوران در بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش “جرات و حقیقت” از بانه به هادی بهرامی اهدا شد.

در بخش کارگردانی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فرزاد حسن میرزایی برای نمایش “ئاژه‌ل” از بانه اهدا شد و تقدیر هیات داوران و جایزه نقدی به پرویز محمدی برای نمایش “سیاسال: از سقز رسید.

در بخش نمایش های برگزیده ۲ نمایش “سیاسال” از سقز و “ئاژه‌ل” از بانه به جشنواره های ملی و بین المللی ارسال خواهند شد.

 

برگزیدگان مسابقه عکاسی جشنواره

 هیات داوران متشکل از جمشید فرجوند فردا، سلیمان محمودی و علی اصغرفیض اللهی بودند که بخش مسابقه عکاسی جشنواره هفدهم را برعهده داشتند. از میان ۱۱ عکاس، هیات داوران تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهرداد الماسی برای عکس از نمایش هاری اهدا شد و تندیس جشنواره و دیپلم افتخار برای عکاسی از تئاتر هاری به مهرداد الماسی رسید.

 

در این آئین، جعفر توان فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه جشنواره تئاتر کوردی سقز مداوم ترین جشنواره در خاورمیانه است،خواستار ثبت آن در تقویم رسمی جشنواره های وزارت ارشاد و اختصاص ردیف بودجه مشخص برای آن شد.

 

فریدون حامدی دبیر جشنواره، ضمن ارائه گزارشی، خواستار ثبت رسمی فستیوال کوردی و داشتن ردیف بودجه ملی، تامین زیرساخت های لازم فرهنگی- هنری، تعیین دبیر و صدور فراخوان در اولین فرصت ممکن شد

.

اسماعیل زارعی کوشا استاندار کوردستان وعده اختصاص اعتبارات لازم برای برگزاری فستیوال تئاتر کوردی و ثبت در تقویم سالیانه وزارت ارشاد داد.
وی افزود: ابن جشنواره باید مروج صلح، انسجام و ارتباطات فرهنگی بین تمام کوردهای جهان باشد.

 

گفتنی است  هفدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز با حضور ۱۰ گروه داخلی و خارجی از روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز و روز سه شنبه با معرفی برترین ها به پایان رسید.

هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز با حضور ۱۰ گروه داخلی و خارجی از روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز و روز سه شنبه به ایستگاه پایان رسید.

در این مراسم چند برنامه هنری اجرا و همچنین از فراخوان هجدهمین دوره فستیوال بین المللی تئاتر کوردی رونمایی شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | اجتماعی | کوردانه | اقتصادی | سیاسی | فرهنگی | گزارش | عناوین بین الملل