شما اینجا هستید
اجتماعی » چه کسانی بلوا می کنند؟/ اجلال قوامی*

این روزها در حالی وارد پیک پنجم کرونا می شویم که سیستان و بلوچستان وضعیت بحرانی دارد؛ آن چنان که استاندار این استان هشتم تیر وضعیت سیستان و بلوچستان را اسف بار توصیف کرد و عنوان کرد که “ظرفیت تخت های بیمارستانی تکمیل شده و در حال ایجاد مراکز جدید هستیم.”

چند روز پس از سخنان استاندار سیستان و بلوچستان،نمکی وزیر بهداشت در پاسخ به منتقدان عملکرد این وزارتخانه در سیستان و بلوچستان گفت:” الان عده ای که بلوا می کنند،حداقل ۴۰۰ تخت خالی در سیستان و بلوچستان داریم.آنلاین می بینیم و رصد می کنیم.”

یک روز مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت منتقدان را “پفیوز” می خواند و حالا وزیر همین منتقدان را ” بلواچی” می نامد. به راستی چه کسانی بلوا می کنند؟ پاسخ به این پرسش بسیارساده است. کسانی بلوا می کنند که:

یکم: تاریخ ورود کرونا به کشور را شفاف به مردم اعلام نکردند و خسارت های جبران ناپذیری بر سیستم بهداشتی و جان و مال و روح و روان مردم تحمیل کردند.

دوم: آنهایی بلوا می کنند که در یک سال و نیمی که از اعلام رسمی ورود کرونا به کشور می گذرد، تتها کارشان وعده و وعیدهای بی پشتوانه و شعار دادن است و سخنان متناقض آنها در این باب پایانی ندارد و همچنان بر طبل بی عاری می زنند.

سوم: آنهایی بلوا می کنند که در این وانفسای قطعی برق و خشکسالی و ده ها معضل و مشکل که گریبان مردم را گرفته  قصور و کم کاری و بی مسئولیتی خود را بر دوش مردم می گذارند و خود را تبرئه می کنند و مردم را گناهکار!

چهارم: پفیوز خواندن منتقدان و بعد بلواچی خواندن آنها نه تنها گره ای از این گره های فروبسته نمی گشاید بلکه نشان از عجز و ناتوانی مجموعه ای است که تنها هنرش بازی کردن با جان مردم و آدرس غلط دادن است.

#کرونا

#حق_سلامت

  • روزنامه نگار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی