شما اینجا هستید
اجتماعی » ‍ پارک لاله سقز در رکودی بی سابقه به سر می برد/ ضرورت احیای آن

این پارک با ویوی عالی (زاویه دید) مشرف به رودخانه و اکثر نقاط شهر، داشتن وسایل و شهربازی، فضاهای مختلف با امکان ایجاد کاربری جدید دارای ظرفیت های زیادی بوده اما به علت بی توجهی ها و ضعف مدیریت در چند سال اخیر در رکود کم سابقه ای به سر می برد.

برخی مشکلات  و عدم توجه شهرداری به عنوان نهاد متولی به این پارک از یک سو و پیمانکار شهربازی آن از طرف دیگر باعث ایجاد مشکلات فوق شده و حتی حاشیه های آن به مکانی برای تجمع معتادان و حتی برخی بزهکاران تبدیل شود.

 

شهربازی آن که در شهرهای اطراف بی نظیر بود، چندین سال است که رها شده و ماشین آلات و تجهیزات آن در حال از بین رفتن است، همچنین موارد دیگری همچون: نبود امکانات خدماتی، عدم روشنایی مناسب برخی نقاط آن در شب ها،عدم استفاده بهینه از فضاهای خالی و زیباسازی ضلع مشرف به شریف آباد و…  باعث شده که روز به روز این پارک بیشتر به حاشیه برود و رغبت شهروندان برای حضور در آن کاهش یابد.

 

▫️لذا باید مدیریت شهری باید در قکر احیا، توسعه و بهره برداری بهینه از این محل باشد که در حال حاضر با صدها میلیارد تومان و سال ها انتظار، امکان ساخت پارک مشابهی وجود ندارد. از این رو اقداماتی مانند: فعال سازی شهربازی آن، توسعه و ایجاد برخی کاربری های جدید همچون: راه اندازی باغ پرندگان، باغ گل ها و  کتابخانه عمومی؛  تقویت روشنایی و فضای سبز، توجه به بعد زیباسازی و رنگ آمیزی،  برگزاری نمایشگاه های فصلی و یا دایم، اسکان مسافران در بخشی از این پارک،  ایجاد راه های دسترسی از مسیر شریف آباد و… می تواند نقش مهمی در احیا و رونق بخشی پارک لاله را داشته باشد و اکثر شهروندان از جمله ساکنان سطح شهر از آن بهرمند شوند، حتی امکان ایجاد آبشار مصنوعی در ضلع مشرف به شریف آباد نیز برای آن وجود دارد.

 

از این رو ضروریست شهرداری، شورای شهر و نهادهای مرتبط با اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم جهت بهره برداری حداکثری و استفاده شهروندان از این پارک به عنوان یکی از سرمایه های مهم شهری اهتمام نماید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | اجتماعی | کوردانه | اقتصادی | سیاسی | فرهنگی | گزارش | عناوین بین الملل