شما اینجا هستید
اجتماعی » افتتاح و بازدید از چندین طرح و دانشکده وابسته به دانشگاه کوردستان/ باز هم سقز را به حساب نیاوردند

براساس اعلام رسانه ها، دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به همراه دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت علوم به منظور بازدید از روند اجرای برخی طرح‌های عمرانی دانشگاهی در دست اجرا و افتتاح چندین پروژه دیگر به استان کردستان سفر کردند.

دکتر نظرپور و دکتر اسماعیلی در اولین روز سفر خود به همراه مسئولان دانشگاه کوردستان، امروز جمعه (۲۱ خردادماه) برای بررسی روند اجرای پروژه دانشکده صنعت و معدن دانشگاه کردستان واقع در شهر قروه و رفع مشکلات احتمالی، بخش‌های مختلف این پروژه را مورد بازد‌ید میدانی قرار دادند.

ساخت #دانشکده صنعت و معدن #قروه با ۵ هزار مترمربع زیربنا، از سال ۱۳۹۱ از محل اعتبارات ملی آغاز شده و هم‌اکنون با ۹۸% پیشرفت فیزیکی آماده #افتتاح در روزهای آینده است.

بر اساس اعلام دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم، تا پایان سال ۱۳۹۹ از محل منابع ملی مبلغ ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به این پروژه اعتبار تخصیص یافته است.
دکتر محمدتقی نظرپور ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این دانشکده از فعالیت‌های انجام شده قدردانی و تاکید کرد: رفع اشکالات موجود، به ویژه محوطه‌سازی، تاسیسات زیربنایی و تجهیز این طرح تسریع شود.

براساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، افتتاح زمین ورزشی روباز و سلف سرویس مجتمع خوابگاهی فرشتگان در شهر سنندج، افتتاح محوطه دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان، بازدید خوابگاه ۱۵ خرداد و خوابگاه پسران، بازدید از پروژه آزمایشگاه مرکزی و انبار مرکزی دانشگاه کردستان، بازدید از پروژه انتقال آب و در پایان جلسه با هیات رئیسه دانشگاه کردستان و بررسی مسائل و مشکلات مطروحه از جمله برنامه‌های سفر دو روزه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت علوم به استان کردستان است.

نکته قابل توجه ادامه بی توجهی و تبعیض علیه شهرستان سقز است، با وجود صدور مجوز ساخت دانشکده علوم و فنون سقز در سال ۱۳۸۳، تاکنون این طرح حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته و عملا دومین شهرستان استان قربانی سیاسیکاری و دیدگاه های منفی، بی عدالتی، ضعف و بی تدبیری مسئولان شهرستانی و استانی، بهانه تراشی و….شده است در این میان سکوت نماینده مجلس و سایر مسئولان شهرستان و نخبگان‌ جای سوال دارد؟ بالاخره راز این همه تبعیض، کم توجهی و اعمال محرومیت و محدودیت علیه شهرستان سقز چیست؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی