شما اینجا هستید
اجتماعی » سازمان مدیریت از ساخت موزه در سقز حمایت می کند/ مسئولان شهرستانی همت کنند

دکتر بهرام نصرالهی زاده در حاشیه افتتاح پردیس سینمایی و در گفتگوی با خبرنگاران در مورد مطالبه ساخت موزه تاریخی و مردم شناسی در سقز و بی توجهی میراث فرهنگی نسبت به این مساله، گفت: ساخت موزه در این شهرستان امری ضروری جهت بازنمایی قدمت، فرهنگ غنی و آداب و رسوم‌ مردم است و باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

وی گفت: ما بعنوان سازمان مدیریت وعده تامین اعتبارات و حمایت از ساخت موزه را در سقز می دهیم، لذا اگر ساختمان یا اثر تاریخی تملک شده در سقز وجود دارد جهت تجهیز و اقدامات لازم اقدام شود، اگر نیاز به تملک ملک یا زمین وجود دارد اعتبارات خاصی درنظر می گیریم.

وی از فرماندار ویژه سقز خواست با تشکیل کارگروهی طرح ساخت موزه سقز را تهیه و جهت تامین اعتبار به سازمان مدیریت ارسال نمایند.

 

رئیس سازمان مدیریت در مورد بازگشایی بازارچه مرزی و الحاق سقز به منطقه آزاد تجاری گفت: زیرساخت های توسعه در سقز ایجاد شده و بسترهای مناسب برای توسعه و سرمایه گذاری در این شهرستان فراهم است، ۲ مساله فوق در اختیار یا حیطه تصمیم گیری این سازمان نیست اما مسئولان امر پیگیر موضوع هستند و ما نیز پیگیر مساله هستیم.

ضرورت توجه دولتمردان در کوردستان به عدالت فرهنگی و توجه به همه ابعاد توسعه و توجه متوازن سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شهرستان ها از دیگر دغدغه های خبرنگاران سقزی بود که آنرا با نصرالهی زاده در میان گذاشتند.

– حال باید دید مسئولان شهرستان از جمله میراث فرهنگی و شورای برنامه ریزی شهرستان قدمی در راستای ساخت موزه برخواهند داشت یا به مثل ده های گذشته به فرصت سوزی و توجیه عدم انجام کار ادامه خواهند داد؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی