شما اینجا هستید
اجتماعی » واکنش کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا به مرگ ۵ کولبر در ارومیه/ سکوت تلخ نمایندگان و مقامات دولتی

انتشار خبر مرگ ۵ هموطن کولبر در مرزهای غربی کشور زنگ هشداری برای حکمرانی است. وجدان عمومی نباید بدلیل کثرت اخبار نگران کننده نسبت به مسئولیت مطالبه گری بی توجه باشد.

▫️ایجاد شرایط اشتغال و تضمین حقوق رفاهی شهروندان بر مبنای قانون اساسی یک تکلیف حکمروایی قلمداد و اهمال در این تکلیف مصداق ترک فعل منتج به سلب حقوق اساسی شهروندان قابل پیگرد قانونی است.”

 

از سوی دیگر به نظر می رسد مرگ کولبران هنوز واژه غریب برای نمایندگان مجلس آذربایجان غربی و کوردستان و همچنین دولتمردانی است که با تاکتیک مردمی بودن و صدور  بیانیه هایی تحت عنوان حقوق شهروندی، حقوق اقلیت های ملی و مذهبی بر مسند قدرت نشستند.

 

برای نمونه امروز باید پرسید وظیفه #علی_یونسی دستیار به اصلاح اقوام و مذاهب رئیس جمهور، #علی_ربیعی سخنگوی دولت، #حسام_الدین_آشنا مشاور رسانه ای روحانی چیست که حتی مطابق عرف مقامات سایر کشورها یک توئیت یا پست اینستاگرامی برای احساس همدردی با مردم و خانواده کولبران منتشر نمی کنند؟ در حالیکه در غیرضروری ترین مسائل خصوصا جار و جنجال های بیهوده جناحی مثل تئورسین به توجیه و کنشگری می پردازند.

 

سکوت فعالان سیاسی و رسانه های مرکز هم در اینگونه حوادث تلخ و دلخراش جای تاسف است که حتی به اندازه یک صدم درگیری سرباز راهور و نماینده مجلس به اظهارنظر درباره مرگ غریبانه ۵ کولبر نپرداختند، چرا قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی با آسیب شناسی موضوع با مقصرین و ریشه این حوادث برخورد نمی کنند؟!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی