شما اینجا هستید
اجتماعی » منطقه آزاد مریوان- بانه تصویب شد/ باز هم سر شهرستان سقز بی کلاه ماند

تبدیل این مناطق به آزاد تجاری در رشد تجارت، سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و جذب توریست، معافیت های مالیاتی و….موثر می باشد که امید است به رفع محرومیت و بیکاری در شهرستان های مرزی از جمله بانه و مریوان بینجامد.

 

در کنار این باید با صدای رسا از مظلومیت شهرستان سقز و حذف آن از تمامی ظرفیت های مرزی براساس یک دیدگاه غلط و ضدتوسعه درمنطقه فریاد زد، براساس همین دیدگاه سال هاست بازارچه مرزی سقز بسته شده و نام آن را از منطقه آزاد تجاری کوردستان حذف کردند.

مردم باید بدانند در هیچ کجای ایران منطقه منفصل تجاری نداریم اما مسئولان بی کفایت و نمک نشناس دولت روحانی بخاطر اینکه سقز از این امتیاز محروم شود منطقه آزاد کوردستان را منفصل اعلام کردند و اعتراضات و مطالبه گری معدودی از نخبگان و رسانه ها برای رفع این ستم و تبعیض ملی و منطقه ای به جایی نرسید و فریاد آنان به گوش هیچ کس نرسید.

 

استاندار فعلی و سابق کوردستان، معاونین فعلی و سابق استانداری، نمایندگان فعلی و سابق سقز و بانه، فرمانداران فعلی و سابق سقز، دبیرخانه مناطق آزاد و مجمع تشخیص کسانی هستند که تعمدی یا به هر دلیلی از حق سقز در این طرح دفاع نکردند و این چنین است که سقز مظلوم ترین و بی پناه ترین شهر ایران و کوردستان است.
لذا باید گفت درد معیشت و توسعه نیافتگی و محرومیت سقز همچنان قصه درازی است که فعلا امیدی به حل آن وجود ندارد.

ـ فردین مصطفایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری سقز رووداو | خبری | تفریحی | شخصی | اقتصادی | ورزشی | فرهنگی